Responsive image

19 sene sonra bir oyun sonunda dijital olarak yayınlandı


Tarih:5 Ekim 2018 - Kategori:BİLGİSAYAR - Yorum: 0

Teknolojinin ilerlemesi ile her şey git gide kolaylaşıyor. Eskiden kullanılan ve arada sırada kullanılmaya devam edilen fiziksel medyalar, geçmişte oyuncuların en kolay şekilde bir oyun edinmesinin yoluydu. 1970’lardan beri devam eden fiziksel medya, şu sıralar yavaşlasa ve unutulsa da, bazı durumlarda insanların aklına geliyor. Şimdiki yaşanan olay ise bir hayli garip.

LucasArts’ın PC oyunu sonunda dijital olarak yayınlandı

1999 senesinde PC ve N64 platformlarına çıkan Indiana Jones And The Infernal Machine, şu ana kadar sadece CD ve N64 kartuşu olarak yayınlanmıştı. Serinin ilk üç boyutlu oyunu olan Infernal Machine, LucasArts’ın bir nevi Eidos’tan kopya çektiği oyun olmuştu. Indiana Jones, daha çok Lara Croft‘un yerini alıyormuş gibi oluyor ve oyun yavaştan Tomb Raider havası vermeye başlıyordu. Yine de ortalama puanlar alan bu yapım, 19 sene boyunca sadece CD olarak erişilebiliyordu, tabii ki korsanı saymazsak.

19 sene sonra bir oyun sonunda dijital olarak yayınlandı

Oyunu merak edenler ve en azından denemek isteyenler, Good Ol’ Games sitesinde Indiana Jones And The Infernal Machine’i bulabilirler. Oyunun Steam’e gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

Kaynak:

http://merlininkazani.com/19-sene-sonra-bir-oyun-sonunda-dijital-olarak-yayinlandi-haber-103827

Sitemap