Responsive image

Hayran yapımı Black Mesa’nın GoldSRC versiyonu ortaya çıktı


Tarih:5 Ekim 2018 - Kategori:BİLGİSAYAR - Yorum: 0

Daha öncelerinde Half Life 2‘nin GoldSRC, yani ilk Half Life motoruna uyarlandığından bahsetmiştik. Her ne kadar çılgın ve birazcık da gereksiz olsa da, boş ve elinde yeni bir Half Life oyunu olmayan bir oyuncudan çok şey beklenebilir. Bunlardan bir tanes, Crowbar Collective‘in, ilk Half Life oyununu harika bir şekilde düzenleyip Source 2 motoruna uyarlamasıydı.

Sanırsak yapacak başka bir şey kalmadı.

Fırsatı gören “Halfbar Collective” ise Black Mesa’yı GoldSRC motoruna uyarlamaya başladı. Şimdilik sadece küçük boyutta olsa bile bir işe kalkışmış bulunmaktalar. Belirttiğimiz gibi GoldSRC üzerinde çalışan ekip, Black Mesa‘ya olduğu şekilde yakın olmayı deneyecek ve aynı zamanda eski motorun limitlerini de zorlamaya devam edecek.

Black Mesa: Classic adındaki moda ait birkaç ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

Hayran yapımı Black Mesa'nın GoldSRC versiyonu ortaya çıktı

Hayran yapımı Black Mesa'nın GoldSRC versiyonu ortaya çıktı

Hayran yapımı Black Mesa'nın GoldSRC versiyonu ortaya çıktı

Modun, 2019 senesinin ikinci çeyreğinde çıkacağı ile alakalı bir bilgi var, fakat ne tür bir aşamada olduğu belli değil. Projenin moddb sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz. Yine de söylemeliyiz  ki, bu üzerinde çalışılan proje gerçekten solucan deliği açacak durumda. Durum böyle devam ederse yakın bir zamanda Half Life veya Half Life 2’nin Quake Engine’e uyarlanmasını bekleyebiliriz.

Kaynak:

http://merlininkazani.com/hayran-yapimi-black-mesanin-goldsrc-versiyonu-ortaya-cikti-haber-103849

Sitemap