Responsive image

Alphabear 2 ile İngilizce alıştırmalarına devam


Tarih:4 Ekim 2018 - Kategori:HABERLER - Yorum: 0

2016 yılında Google Play’in ilk etkileyici bağımsız yapım ödülünü kazanmayı başaran Alphabear yenilendi. İngilizce öğretmeye odaklı olan Alphabear 2 oyun anlamında da sürükleyici olmayı başarıyor.

 

Alphabear 2 neler sunuyor?

 

İlk oyunun mekaniğini aynen devam ettiren yapımda sürekli bir oynanış söz konusu. Seçtiğiniz ayı karakterinin etrafında iki harf bloğu ile oyuna başlıyorsunuz. Amaç harfleri kelimelerde kullanmak ve puan toplamak.

 

Kelime ürettikçe bloklar tükeniyor ve ayınız bu yanlara doğru genişliyor. Daha sonra alt ve üstte 3 harf ile toplamda 8 kareye çıkıyorsunuz. Ayınız büyüdükçe ve harfleri topladıkça bu alan da büyüyor.

 

Ayrıca Bkz.Hungry Dragon ile yeni bir açlık macerası

Kullanmadığınız harfler taşlaşarak ayının büyümesine engel oluyor. Harfin üzerindeki rakam en fazla pas geçebileceğiniz oturumu anlatıyor. Örneğin 4 kere harfi pas geçerseniz taşlaşıyor. Taşlar ayının büyümesini engelliyor ve ayı bölünüyor. Bu şekilde uzun bir oyun süresi elde edebiliyorsunuz.

 

Alphabear 2 bu mekaniği gelişmiş bir sözlükle birleştirmiş. Önemli sözlük kaynaklarından elde edilen anlamları görerek dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. İlerledikçe yeni ayı karakterleri açıyorsunuz. Bu karakterler belirli harflerde veya kelimenizi oluşturduğunuz harf sayılarında daha fazla puan almanızı sağlıyor.

 

Oyunda tekdüze bir gidiş yerine günlük etkinlikler, zamana karşı yarışlar da yapılıyor. Bu da oyunu daha eğlenceli hale getiriyor. Alphabear 2 ücretsiz.

 
Alphabear 2: Google Play II App Store

 

 

Kaynak:
https://www.donanimhaber.com/mobil-oyunlar/haberleri/Alphabear-2-ile-ingilizce-alistirmalarina-devam.htm

Sitemap