Responsive image

Blizzard’ın CEO’su Michael Morhaime, 27 Yılın Ardından Görevi Bırakıyor


Tarih:4 Ekim 2018 - Kategori:HABERLER - Yorum: 0
Blizzard’ın kurucuları arasında yer alan ve aktif olarak şirketin CEO’luğunu yapan Michael Morhaime görevden çekiliyor. Yerini alacak olan isimse World of Warcraft’ın uygulamalı yapımcısı J. Allen Brack olacak.

Blizzard’dan çarşamba günü yapılan açıklamaya göre Michael Morhaime, şirketteki CEO’luk görevini bırakıyor. Morhaime’in yerine bu rolü uzun süredir şirkette görev yapan J. Allen Brack alacak. Morhaime ise şirketle ilişiğini kesmeyecek ve stratejik danışman olarak şirkette hizmetlerini devam ettirecek. 

Oyun sektöründe Blizzard Entertainment kadar büyük etkiye sahip çok fazla şirket olmadığı bir gerçek. Firmanın en büyük ürünleri olan Warcraft, Diablo, StarCraft ve Overwatch çok büyük kitlelere ulaşmış büyük markalar haline geldiler. Firmanın oyunları gerçek zamanlı strateji türünün ilerlemesine büyük katkıda bulunurken, online oyunculuğun da öncülerinden oldu ve oyunculuk kültürünün yapı taşları arasına girdi.

Morhaime on yıldan fazladır Blizzard’ın programlamacıları arasında yer almamasına rağmen, 90’lı yılların başında Silicon & Synapse adıyla kuruluşundan bu yana şirkette yer alıyor.

Şirket, kuruluşunun üzerinden çok zaman geçmeden Blizzard’a dönüştü ve Warcraft: Orcs and Humans, Warcraft II ve Diablo markalarıyla büyük kitlelere kavuştu. Daha sonra dünyanın gelmiş geçmiş en çok oynanan, en popüler MMORPG’si World of Warcraft’ı yaratan firma Activision ile birleşerek bugün bildiğimiz Activision Blizzard haline geldi. 

Kaynak : https://www.cnet.com/news/blizzard-co-founder-ceo-michael-morhaime-steps-down/

Kaynak:

https://www.webtekno.com/blizzard-in-ceo-su-michael-morhaime-27-yilin-ardindan-gorevi-birakiyor-h54455.html

Sitemap