Responsive image

Ercan Akkaya ve Günay Sert’in geliştirdiği bulmaca oyunu Four Plus ilgi görüyor


Tarih:4 Ekim 2018 - Kategori:HABERLER - Yorum: 0

Ercan Akkaya ve Günay Sert’in geliştirdiği bulmaca oyunu Four Plus özellikle iOS tarafında ilgi görüyor. Oyun App Store’un 45 ülkedeki ‘Öne Çıkan Oyunlar’ listesine girdi. Özellikle İngiltere, Fransa ve Çin’de büyük ilgi görerek 150 bin oyuncuya ulaştı.

 

Four Plus neler sunuyor?

 

2048 tarzı bir mekaniğe sahip olan oyunda amaç dikey ve yatay çubukları birleştirerek + şekilleri oluşturmak. Bunun için ekranı sağa, sola, aşağı veya yukarıya kaydırıyorsunuz. + şekilleri oluştuktan sonra ise yine kaydırarak 4 tanesini bir araya getiriyor ve kareler oluşturuyorsunuz.

 

Ayrıca Bkz.Cube Escape: Paradox indirmeye sunuldu

Bu kareleri çift tıklayarak patlatıyor ve puan topluyorsunuz. Her 5 hamlede X şekilleri alana giriyor. Bunları da yine 4 tane toplayarak kare yapabiliyorsunuz. Oyun alanda hareket imkânı kalmayınca sona eriyor.

 

Oldukça sürükleyici olan oyun biraz da strateji gerektiriyor. Bu bakımdan hamleleri iyi hesap etmek şart. Bonus oyunlarla paranızı arttırabilirken liderlik tahtalarında yarışıyorsunuz. Oyun ücretsiz.

 

Four Plus: Google Play II App Store

 

 

 

Kaynak:
https://www.donanimhaber.com/mobil-oyunlar/haberleri/Ercan-Akkaya-ve-Gunay-Sert-in-gelistirdigi-bulmaca-oyunu-Four-Plus-ilgi-goruyor.htm

Sitemap