Responsive image

Fortnite’ın Android versiyonu 23 milyon oyuncuya ulaştı


Tarih:4 Ekim 2018 - Kategori:HABERLER - Yorum: 0
Epic Games’in popüler hayatta kalma oyunu 9 Ağustos tarihinde, Samsung’un Galaxy Note 9 lansmanında Android kullanıcılarına sunulmuştu. Şirketin oyunu Google Play‘de yayınlamama kararına rağmen Fortnite’ın Android versiyonu yaklaşık üç haftada rekor kırdı diyebiliriz.
 
Ayrıca Bkz.Samsung, New York’ta yeni bir yapay zeka merkezi açtı

Optimizasyon için teknoloji devleri ile çalışılıyor

Şirketten yapılan açıklamada Fortnite, Google’ın mobil işletim sistemi Android platformunda 15 milyondan fazla APK yüklemesine ve 23 milyon oyuncuya ulaşmış durumda. Epic Games fenoman hale gelen bu oyunu mevcut olan tüm platformlarla uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Zira ARM, Qualcomm, Imagination Technologies, Razer ve HiSilicon gibi iş ortaklarıyla Fortnite’ı test ve optimize etmek için çalıştıkları belirtiliyor.

Fortnite yapımcıları oyunun Google Play‘de yayınlamaması sonrasında meydana gelen güvenlik açıklarından da bahsettiler. Şimdiye kadar 40’ın üzerinde sorunu bertaraf ettiklerini açıklayan şirket saldırılarla mücadelenin sürdüğünü ve oyunu güvenli bir hale getirdiklerini ifade ediyorlar. Oyunun iyi ve performanslı çalışması için yakında oyunculara daha ayrıntılı ayar seçenekleri sunacakları da gelen bilgiler arasında.

  

Kaynak:
https://www.donanimhaber.com/mobil-oyunlar/haberleri/Fortnitein-Android-versiyonu-23-milyon-oyuncuya-ulasti.htm

Sitemap