Responsive image

Google’ın çevrim içi oyun akış testleri Assassin’s Creed Odyssey ile yapılacak


Tarih:7 Ekim 2018 - Kategori:HABERLER - Yorum: 0

Son yıllarda özellikle internet bağlantılarının gelişmesi ile birlikte çevrim içi oyun akışı hizmetleri de büyümeye başladı. Sony kendi hizmetini daha sağlam temellere oturtmaya çalışırken Microsoft da kendi hizmetini yakın dönemlerde kullanıma sunacak. Google ise altyapıyı geliştirme niyetinde.

 

Google Project Stream neler sunuyor?

 

Firma bir süredir Project Stream adında bir girişim yürütüyor. Project Stream temelde bir çevrim içi oyun akış hizmeti ancak amacı testler yaparak oyunların aktarılmasındaki sorunları tespit etmek ve çözümler bulmak. Yani şimdilik son kullanıcıya sunulacak bir hale gelmeyecek.

 

Ayrıca Bkz.Oyuncu klavye ve mouse devi Rapoo ülkemize resmen giriş yaptı

Google yaptığı duyuruda 5 Ekim tarihinde Project Stream testlerini kapalı bir grupla denemeye başlayacağını açıkladı. ABD içerisinde yapılacak testte kullanıcılar rastgele seçilecek. Bunun için başvurular başladı.

 

Oyun akış testleri Chrome tarayıcısı içerisinde yapılacak. Kullanıcıların en az 25Mb/s internet bağlantısının olması gerekiyor. Kullanıcılar aynı gün piyasaya çıkacak Assassin’s Creed Odyssey oyunu ile test yapacak. Bunun karşılığında herhangi bir ücret de ödemeyecek. Google proje için Ubisoft ile özel bir ortaklık yapmış.

 

Çevrim içi oyun akışlarında yayını son kullanıcıya kadar ulaştırmanın yanı sıra yoğun efektlerin ve görsellerin de kalitesini bozmadan geçmesi önemli. Google bu gibi temel sorunların üstesinden gelmek konusunda ümitli.  

 

 

 

Kaynak:
https://www.donanimhaber.com/oyunlar/haberleri/Google-in-cevrim-ici-oyun-akis-testleri-Assassin-s-Creed-Odyssey-ile-yapilacak.htm

Sitemap