Responsive image

Merakla beklenen Fallout 76’da çapraz platform olmayacak!


Tarih:30 Eylül 2018 - Kategori:HABERLER - Yorum: 0

Bethesda‘nın beklenen yeni oyunu Fallout 76, sahip olduğu co op mekanikleri sayesinde büyük bir kesim oyuncuyu heyecanlanıyor. Fallout evrenini çevrimiçi bir hale getiren yeni yapım, oyuncuların beklentilerini sahip olduğu yapısı sayesinde yükseltti. Bunun yanında son zamanlarda Fortnite ve Minecraft gibi çevrimiçi olan oyunlara sunulan çapraz platform desteğinin, Fallout 76 içerisinde de olup olmayacağı hala merak ediliyor. Daha öncesinde Bethesda’nın önde gelen yöneticilerinden Todd Howard, Sony’nin kararları yüzünden Fallout 76’ya çapraz platform gelmeyeceğini söylemişti.

Folks, chill. I work with a lot of devs and games for whom this is important going forward.

Fallout 76 does not support crossplay, for a number of reasons. I have no idea if it ever will. But I assure you it is not on our radar right now as we focus on B.E.T.A. and Launch.

— Pete Hines (@DCDeacon) 26 Eylül 2018 Fallout 76’da çapraz platform var mı?

Ancak geçtiğimiz gün Sony‘nin, Fortnite’ta çapraz platformu kabul etmesinden sonra Bethesda‘nın eski geliştiricilerinden Pete Hines, Sony’i çapraz platform konusunda tebrik etti. Sonrasında ise oyuncuların aklına ilk olarak Fallout 76 geldi. Fakat daha sonrasında Hines, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Fallout 76’da çapraz platform olmayacağını belirtmişti.

PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarına çıkacağı açıklanan oyunun en az The Elder Scrolls Online kadar başarılı olması bekleniyor. Oyunun ayrıca tek kişilik senaryoya sahip bir oyun havasında da olacağı açıklayan Bethesda, bakalım oyuncuları memnun edebilecek mi?

Sitemap