Responsive image

Nintendo mobilde sabit fiyat stratejisine dönüyor


Tarih:7 Ekim 2018 - Kategori:HABERLER - Yorum: 0

Mobil platformlar artık geliştiriciler için devasa gelirlerin elde edildiği bir alan haline geldi. Hal böyle olunca en verimli geliri elde edebilmek için geliştiriciler farklı stratejiler deniyor. Nintendo bunlardan birisi.

 

Karar değişti

 

Mobil dünyaya beğenilen yapımlarını getirerek ağırlık koymak isteyen Nintendo bunu başarmış durumda. Gelecekte daha fazla yapım mobile uyarlanacakken gelir konusunda da değişiklikler var.

 

Nintendo yetkilileri gelir elde edebilmek için farklı yöntemler deneyeceklerini daha önce dile getirmişti. Super Mario Run ile önce dene sonra öde modelini deneyen Nintendo toplamda 70 milyon dolara yakın gelir elde etti.

 

Ayrıca Bkz.Bu da şeriate uygun kripto para borsası

Fire Emblem Heroes ise ücretsiz ancak oyun içi farklı eşyalar satılan bir yapım olarak karşımıza çıktı. Bu oyun ilk 6 ayda 114 milyon dolar civarında gelir elde etti. Üstelik indirme sayısı Super Mario Run’dan çok daha düşüktü.

 

Mobil oyun sektöründe free-to-play dediğimiz bu tarz çok benimseniyor ve devasa gelirler elde ediliyor. Ne var ki Nintendo buna pek yanaşmak istemiyor. Yukarıda saydığımız her iki modelin haricinde sabit fiyat modelini uygulamak istiyor.

 

Sabit fiyat modeli oyuna bir kere para vererek elde etmeyi ifade ediyor. Bu tarz aslında kullanıcı tarafında çok rağbet görmüyor. Nintendo hissedarları da buna karşı ancak firma ısrarcı. Gelecekte bu modeli iyi bir şekilde uygulamayı ve oturtmayı ümit ediyor. Şimdilik hangi oyun veya oyunlar ücretli olarak sunulacak açıklanmadı ancak çok destek almayacağı açık.

 

Kaynak:
https://www.donanimhaber.com/mobil-oyunlar/haberleri/Nintendo-mobilde-sabit-fiyat-stratejisine-donuyor.htm

Sitemap