Responsive image

Twin Peaks VR, Oyuncuları Serinin En Korkunç Odasına Kapatacak


Tarih:4 Ekim 2018 - Kategori:HABERLER - Yorum: 0
Kült haline gelmiş ve ülkemizde de pek çok hayranı bulunan Twin Peaks’in Collider Games ve Showtime işbirliğinde hazırlanan sanal gerçeklik oyunu hakkında yapılan açıklamalar, serinin hayranlarının beklentilerini yükseltecek gibi görünüyor. Twin Peaks efsanesini yaratan isimlerden yönetmen ve senarist David Lynch’in de dahil olduğu proje, serinin meşhur Kırmızı Oda’sına odaklanıyor.

Bir kült haline gelmiş olan televizyon dizisi Twin Peaks Collider Games, Showtime ve David Lynch ortaklığında sanal gerçeklik (VR) oyunu haline getiriliyor. Böyle bir oyun oyuncuları kaçınılmaz olarak Kırmızı Oda’ya götürüyor. 

Twin Peaks VR, Showtime’ın 2017 Twin Peaks: The Return’ünden ve 90’lı yıllarda iki sezon olarak yayınlanmış olan Twin Peaks serisinden hikaye ögeleri barındıracak. David Lynch dizinin senaryosunu Mark Frost ile beraber yazmış ve yönetmenliğini de üstlenmişti.

Collider’in açıklamasına göre serinin hayranları Özel Ajan Dale Cooper’in ayak izlerini takip edecekleri bu oyunda, arkalarında bıraktıkları gerçekliğe geri dönmeye çalışacaklar. Glastonbury Grove’a bir şekilde gelecek olan oyuncular, kendilerini kafa karıştırıcı Kırmızı Oda’da bulacaklar. 

Oyunun amacı ise Kırmızı Oda’dan çıkmaya çalışmak olarak görünüyor. Seride Kyle MacLahlan tarafından oynanan FBI Özel Ajanı Dale Cooper da bu odadan kaçarak gerçekliğe geri dönmeye çalışıyordu. Bilmeyenler için Kırmızı Oda’yı açıklamak gerekirse, boyutlar arasında yer alan korkutucu bir alan olan Kırmızı Oda tersten konuşan insanlarla dolu, sıklıkla kendi kopyanız tarafından kovalandığınız, ağaçların sizi yemeye çalıştığı sonsuz bir dehşet ve gerilim döngüsü içinde sıkışıp kaldığınız bir alandır. 

Kaynak : https://www.cnet.com/news/twin-peaks-vr-game-focuses-on-the-most-terrifying-insane-part-of-the-show/

Kaynak:

https://www.webtekno.com/twin-peaks-vr-oyunculari-serinin-en-korkunc-odasina-kapatacak-h54447.html

Sitemap