PUBG Güncelleme aldı 9GB!

Bu sabah itibari ile PUBG oyunu devasa bir güncelleme aldı.

Bu güncelleme ile oyunda artık arkadaş ekleyebiliyoruz ayrıca haritada ufak değişiklikler ve optimizasyon konusunda büyük açıkları giderildi.

Önümüzdeki dönemde yeni araç ve silahlarla beraber yeni haritanın da geleceğini göz önüne alırsak, şirketin bu güncellemeyle önümüzdeki ay çıkması beklenen yeni harita ve içeriklere de zemin hazırlaması bekleniyor.

 

PUBG arkadaş listesi gibi pek çok seçeneği bizlere sunan yeni güncelleme, giriş gecikmesini azaltarak daha hızlı yanıt verme, ekran kartı üzerindeki yükü daha aza indirgeme,  oyundaki evlerin tasarımında değişiklik yaparak optimizasyon sorununu çözmeye çalıştı. Evlerde bulunan kare şeklinde tuğla örülü duvarların üzerini beyaz boya ile örterek ekran kartı ve işlemcinin daha az yorulmasını sağlamak isteyen PUBG, oyunun gidişatına da etki edecek bazı değişiklikler yaptı.

Yeni güncelleme ile birlikte göze çarpan yenilikler:

  • Oyunda yer alan bazı evlerin çatılarına delikler açarak, çatıdan binanın içine girme özelliği getirdi. Bu bazı evlerde vardı, ancak yeni güncellemeyle bunların sayısı artırıldı.
  • PUBG oyunu içine arkadaş listesi eklendi. Bundan sonra Steam’de arkadaş olmadan oyun içinde 50 kadar kişiyle arkadaş olabilirsiniz. Arkadaş listesi tek taraflı ve takipçi konseptinde geliştirildi.
  • Ana menüye sesli sohbet eklendi. Oyun içinde arkadaşlarınızla konuşuyor olsanız da, oyunun ana menüsünde yeni bir oyuna girerken konuşamıyordunuz.
  • Oyunda bundan sonra duygularınızı ifade edebileceksiniz. Başlangıç olarak 12 duygu animasyonu eklendi.
  • Oyuncu vurulduğunda mavi kan etkisinin kırmızı kan etkisinden daha çok görünür olma durumu dengelendi.
  • Uçak motor sesi için Doppler efekti uygulandı. Motorun sesi artık mesafeye ve hareket yönüne bağlı olarak değişiyor.
  • Kullanıcıların atlama ve tırmanma sırasında yaşadığı “aniden ölme sorunu” düzeltildi.
Bunlarada Bakın

Bir Cevap Yazın