PUBG’nin son yaması ortalığı karıştırdı!

Dünya’nın aynı anda en çok kişi tarafından oynanan yapımı rekorunu kıran PUBG’nin son güncellemesi ortalığı karıştırdı ve geri çekildi. İçerisinde hile karşıtı yazılım barındıran güncelleme oyunda büyük sorunlara yol açınca, PUBG Corporation firması müşterilerinden özür diledi.

PUBG güncellemesinde ne vardı?

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da daha çok bilinen adıyla PUBG’nin son güncellemesi, oyuncuların uzun süredir çok şikayetçi olduğu hile konusuna ekstra bir güvenlik sağlamak amacı taşıyordu. Fakat güncellemeyi yükleyen oyuncuların birçoğu oyunu dahi çalıştıramazken, çalıştırabilenler ise çok yüksek oranlarda performans düşüşü yaşadıklarını bildirmeye başladı.

Durumun farkına varan firma kullanıcılarına hızlı bir yanıt verdi ve sorunun kaynağını bulmaya çalıştıklarını belirtti. Fakat işler istenen yönde ilerlememişe benziyor çünkü bugün yaptıkları açıklamayla güncellemeyi geri çekmek zorunda olduklarını ve zor anlar yaşattıkları kullanıcılarından özür dilediklerini belirttiler.

Bu açıklamanın ardından küçük bir yama yayımlandı ve bu yamayla birlikte bir önceki güncelleme de oyundan kaldırılmış oldu. Yetkililer ayrıca yamanın yeniden aktif hale geleceğini fakat öncesinde problemlere yol açan hataların giderilmesi için zamana ihtiyaç duyduklarını da dile getirdi.

Bir Cevap Yazın