Responsive image

Assassin’s Creed bu sefer Zelda’ya gönderme yaptı


Tarih:5 Ekim 2018 - Kategori:XBOX - Yorum: 0

Video oyun dünyasının en köklü serilerinden bir tanesi olan The Legend of Zelda, her bir oyununda ortaya koyduğu oynanış dinamikleri sayesinde diğer oyunlara ilham olabiliyor. Son olarak, The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘la sevenlerinin karşısına çıkan seri, bu kez küçük bir easter egg sayesinde Assassin’s Creed Odyssey’de kendini hatırlattı. Ubisoft geliştiricilerinin oyuna eklediği bu easter egg, oyunun açık dünyasında bulunan minik bir adada bulunuyor.

Assassin’s Creed Odyssey, Zelda’ya selam gönderdi

The Legend of Zelda: Breath of Wild’da bulunan küçük bir bulmacanın tam halini Assassins’s Creed Odyssey‘e ekleyen geliştiriciler, Nintendo’ya kendi çaplarında selam göndermişler. Hali hazırda Switch için Nintendo ile ortaklık yapan Ubisoft’un bu tarz detaylara yer vermesi oldukça hoş. Kotaku’nun bulduğu bu easter egg’in haricinde bakalım oyunda Splinter Cell ve Zelda haricinde başka göndermelerle de karşılaşacak mıyız?

Oyuncuları Antik Yunan topraklarına götüren Assassin’s Creed Odyssey, bakalım genel itibariyle kendini oyunculara beğendirebilecek mi? Satış anlamında Ubisoft‘u tatmin eden bir önceki oyundan sonra yeni oyunun inceleme puanları da oldukça yüksek seviyede.

Kaynak:

http://merlininkazani.com/assassins-creed-bu-sefer-zeldaya-gonderme-yapti-haber-103813

Sitemap