Responsive image

Fortnite hala Minecraft’ı tahtından edemedi


Tarih:5 Ekim 2018 - Kategori:XBOX - Yorum: 0

Battle Royale türünde azımsanamayacak kadar büyük bir kitleye hitap eden Fortnite, sahip olduğu oyuncu sayısıyla rakip oyun firmalarını kıskandırıyor. Ancak Fortnite şu anda fenomen bir pozisyondan bulunsa da, hala tahtından edemediği bir oyun daha var. Aynı şekilde Fortnite gibi oyun oynanabilen her platformda bulunan Minecraft, şu anda Fortnite’tan daha çok oyuncuya sahip durumda. Belirtilenlere göre aylık 80 milyon aktif oyuncuya hitap eden Fortnite’a karşılık olarak Minecraft, aylık 90 milyon aktif oyuncuya hitap ediyor.

Fortnite’ın oyuncu sayısı Minecraft’ı geçemedi

Minecraft patronu Helen Chiang ise yaptığı açıklamada oyunun kitlesini büyütmek için çok çalıştıklarını, asla Minecraft’ın bir devam oyununun olmayacağını belirtti. Geçtiğimiz günlerde zindanlarda geçen Minecraft oyununu bir yan oyun olarak nitelendiren Chiang, yeni bir oyun çıkartarak oyunun kitlesini bölmek istemediğini söyledi.

İsim haklarını 2.5 milyar dolara satın alan Microsoft, oyunun güncellemelerini ücretsiz bir şekilde oyuncularına sunuyor. Harcadığı paranın fazlasını kazanan Microsoft, şu anda Minecraft’ın gidişatından oldukça memnun durumda. Bakalım ilerleyen dönemlerde firmadan ne gibi hamleler göreceğiz?

Kaynak:

http://merlininkazani.com/fortnite-hala-minecrafti-tahtindan-edemedi-haber-103809

Sitemap