Responsive image

Gözlerinizi aşırı zorlayacak Doom modu yayınlandı: 1337d00m


Tarih:5 Ekim 2018 - Kategori:XBOX - Yorum: 0

Şu ana kadar çokça duyduğumuz cümlelerden biri “Doom şu konsola, şu makineye, şu cihaza uyarlandı.” olmuştur. Tabii, bunun mod kısmı da bulunuyor. Her sene Doom için yapılan geleneksel mod turnuvaları bulunuyor ve modlar birbirinden farklı. Karşımıza çıkan 1337d00m modu ise Doom’a ayrı bir hava katmayı başarıyor.

Osiloskopta görmüştük ama bu ayrı bir derece.

Eski oyunların garip ve farklı cihazlara (bunlardan birkaçı osiloskop ve gelişmiş hesap makinesi olarak biliniyor) eklemek artık gelenek haline gelmiş bulunmakta. Fakat yapımcılardan biri bu olayı ileri taşıyarak, klasik Doom’u ASCII kodlamasında oynayabildi. Kısaca demek gerekirse, Doom bir nevi Matrix evreninde oynanır hale geldi. Ekranda görünen her karakter, arka plana göre renk değiştirebiliyor ve ani değişimlere göre kendini uyarlayabiliyor (eğer daha zorlayıcı bir deneyim istiyorsanız, ‘monochrome’, yani tek renk modu da bulunuyor). İlk başta zor olsa da bir süre sonra moda alışılabiliyor. Mod, Windows, Linux ve OSX ile uyumlu olduğu için herhangi bir bilgisayarda sorunsuzca çalıştırılabilir.

Unity Engine’de çalışan 1337d00m’u buradan ücretsiz olarak deneyebilir ve yeni bir Doom deneyimini kendinize katabilirsiniz. 1337d00m, aynı zamanda YouTube’da popüler olmayı başarmış bulunmakta, aşağıda “Nostalgia Nerd” adlı kanalın 1337d00m oynamasını izleyebilirsiniz.

Kaynak:

http://merlininkazani.com/gozlerinizi-asiri-zorlayacak-doom-modu-yayinlandi-1337d00m-haber-103846

Sitemap