Responsive image

Red Dead Redemption 2 en iyi grafiği hangi konsolda verecek?


Tarih:5 Ekim 2018 - Kategori:XBOX - Yorum: 0

Rockstar Games‘in oyuncuları en çok heyecanlandıran oyunlarından bir tanesi olan yeni Red Dead Redemption 2‘den başka bir bilgi daha geldi. Sahip olduğu açık dünya mekanikleri sayesinde Yılın Oyunu ödülünü alacağını tahmin ettiğimiz yapım için Xbox Fransa‘ya bağlı olan resmi Twitter hesabı, Red Dead Redemption 2‘nin, Xbox One X‘te saf 4K çözünürlüğe ve HDR desteğine sahip olacağını belirtti.

Red Dead Redemption 2 grafikleri

Oyun PlayStation 4 Pro‘da da 4K çözünürlükte çalışacak. Ancak bu 4K çözünürlüğün upscale edilmiş bir şekilde yapay olan bir çözünürlük olduğunu belirtelim. Gerçek 4K kaplamalar içermek yerine, ekran boyutunu büyütüp makyajlanan upscale edilmiş görüntünün bile yine de çok iyi olduğunu belirtmekte fayda var.

Eğer konsollarda daha iyi bir grafik seviyesi istiyorsanız, Xbox One X‘i tercih etmek en mantıklısı. Fakat diğer bir taraftan PlayStation 4 sisteminin oyun kütüphanesi, çoğu zaman gerçekçi grafiklerin önüne geçebiliyor. İlk Red  Dead Redemption oyunu da Xbox 360‘ta, PlayStation 3’e göre daha iyi bir grafik kalitesi sağlıyordu. Sona RDR konusunda geldiğimizde gelenek bozulmadı diyebiliriz.

Kaynak:

http://merlininkazani.com/red-dead-redemption-2-en-iyi-grafigi-hangi-konsolda-verecek-haber-103833

Sitemap